گفت‌وگو

teleg2    insta2

جستجوی پیشرفته

مسعود ندافی
نمایشگاه نقاشی مسعود ندافی با عنوان ˝حضور˝ روز گذشته دوم مرداد ماه در مکان گالری رج افتتاح شد.

سرویس تجسمی هنرآنلاین: مسعود ندافی در گفتگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره نمایشگاه "حضور" گفت:  15 تابلو نقاشی به شیوه انتزاعی و با تکنیک اکرولیک و ماژیک و در ابعاد 70 در 70 را از مجموعه "حضور" به گالری رج آوردم.
نیما رعد پارسا - نمایشگاه کودکان افغان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، «نیما رعد پارسا» هنرمند عکاس ایرانی که تاکنون نمایشگاه‌های عکسی با موضوعات اجتماعی برپا کرده بود، این مرتبه به سراغ مدارس خودگران مهاجرین افغانستانی در ایران رفته و این مدارس را به عنوان سوژه عکاسی خود برگزیده است.
در نمایشگاه عکس مدارس خودگردان مهاجرین افغانستان در ایران که به همت مجله «کودکان آفتاب» در حال برگزاری است، عکس‌هایی از 2 مدرسه خودگران مهاجرین افغانستانی در ایران به معرض نمایش در آمده است، عمده این عکس‌ها مربوط به دانش آموزان مهاجر افغانستانی است که با انگیزه فراوان به فراگیری علم و دانش مشغول هستند.
نیکو ترخانی

گالری «رج» جمعه 25 مهرماه 1393 با نقاشی‌های نیکو ترخانی هنرمند ایرانی که در مدیوم‌های نقاشی، پرفورمنس آرت و ویدئو آرت شناخته می‌شود افتتاح شد. این افتتاحیه که با استقبال هنردوستان و هنرمندان همراه بود یک ویژگی دیگر نیز داشت و آن اجرای اودیو آرت علی اتحاد بود. به بهانه نمایشگاه خودنگاره‌های نیکو ترخانی با نام «زنی در قلب دیوار خفته است» با این هنرمند گفت‌وگویی انجام شده است که در زیر می‌توانید مطالعه کنید:
مجید رحیمی جعفری


یک گالری در تهران افتتاح می‌شود که تلاش دارد به‌صورت تخصصی به پرفورمنس و طراحی انتزاعی روی لباس بپردازد.
مجید رحیمی جعفری‌ - مدیرمسول آکادمی هنر - در گفت‌وگو با خبرنگار بخش هنرهای تجسمی ایسنا، اظهار کرد: آکادمی هنر اقدام به راه‌اندازی یک گالری کرده است که 25 مهرماه افتتاحیه‌ی آن با حضور تعدادی از هنرمندان رشته‌ی هنرهای تجسمی برگزار می‌شود.
صاحب امتیاز گالری «رج» ادامه داد: دوست داریم در این گالری، در چند بخش فعالیت‌های خود را گسترش دهیم؛ ابتدا تصمیم داریم در حوزه‌ی پرفورمنس فعالیت‌های گسترده‌ای انجام دهیم. مثلا تلاش می‌کنیم پرفورمنس را از حالت انفرادی و مینی‌مال خارج و کاری کنیم که مردم برای دیدن پرفورمنس بلیت تهیه کنند. باید به این نکته توجه کنیم که حمایتی از هنرمندان پرفورمنس نمی‌شود. بنابراین هنرمندان این شاخه بعد از این‌که یک دوره کار می‌کنند، از کار خسته می‌شوند و آن را رها می‌کنند.

معصومه قرابکلو زارع


گذری بر خاطره‌ها و رنگ‌ها در گالری آسا«گذری بر خاطره‌ها و رنگ‌ها» عنوان نمایشگاهی از آثار نقاشی معصومه قرابکلو زارع است که در گالری آسا (نام پیشین گالری رج) به نمایش درآمده است.

معصومه قرابکلو زارع پس از تجربه چندین نمایشگاه گروهی در گالری‌های گلستان و مهرین، نمایشگاهی از آثارش را با عنوان «گذری بر خاطره‌ها و رنگ‌ها» با تکنیک اکرلیک روی کاغذ و بوم به گالری «آسا» از زیرمجموعه‌های آکادمی هنر آورده است.

زیر مجموعه ها